PYOclean® Spray | Dermoscent | ELK Diagnostic

PYOclean® Spray PYOclean® Spray | Dermoscent | ELK Diagnostic PYOclean® Spray | Dermoscent | ELK Diagnostic


Kedi ve köpeklerin derisi için arındırıcı bakım

Deri, doğal olarak, kütanöz flora olarak bilinen bakteriler ve mikroskobik mantarlar da dahil olmak üzere bir dizi mikro organizmayı barındırır. Deri florası normalde kendi kendini düzenler, ancak zayıf düşmüş bazı hayvanlarda (alerji veya parazitik enfeksiyondan muzdarip olan) mikroorganizmalar anormal şekilde çoğalabilir ve deri enfeksiyonlarına (piyoderma veya Malassezia dermatiti gibi) neden olabilir.
PYOclean® Sprey, içerdiği antimikrobiyel özelliklere sahip doğal etken maddeler sayesinde deri enfeksiyonlarına maruz kalan hayvanlarda derisini arındıran bir bakım ürünüdür. Floranın doğal dengesini geri kazanmasına yardımcı olurken, derinin doğal savunmasını stimüle eder ve deriyi rahatlatır. Böylelikle kutanöz bariyeri güçlendirerek daha iyi nemlenme ve daha güçlü bir deri sağlar.
Oldukça pratik sprey sunumu, küçük alanlarda ilk belirtiler (kızarıklık, püstül, kabuk vb.) ortaya çıkar çıkmaz kullanım için idealdir. Daha yaygın lezyon alanı için PYOspot® daha uygun bir seçenektir.. Lütfen daha fazla tavsiye için veterinerinize danışın.

Kullanmadan önce çalkalayın. Doğrudan etkilenen bölgeye püskürtün. PYOclean® Spray'i 2 ila 3 hafta boyunca günde 2 kez uygulayın. Uygulama sıklığı ve kullanım süresi, hayvanınızın durumuna göre veteriner hekiminiz tarafından ayarlanabilir.

Spreyleri sevmeyen hayvanlarda ürünü pamuklu bir ped veya komprese sıkarak kullanabilirsiniz.
PYOclean® Spray | ELK Diagnostic
Kutanöz enfeksiyonun tedavisi genellikle antibiyotik kullanım içerir, uzun sürer ve sabır gerektirir. PYOclean® Sprey, faydalı, antibiyotik kullanımını azaltmaya yardımcı olabilecek tamamlayıcı bir bakım ürünüdür.
PYOclean® Spray, antimikrobiyel ve yatıştırıcı özelliklere sahip Lavanta ve Manuka esansiyel yağlarını içerir. Sprey ayrıca bitkilerden ekstrakte edilen esansiyel yağ asitlerinin nemlendirici özellikleriyle zenginleştirilmiştir. Diğer doğal etken maddeler (N-asetilsistein ...) kutanöz floranın dengesini korumaya ve doğal savunmayı güçlendirmeye yardımcı olur.
PYOclean® Spray | ELK Diagnostic
PYOclean® Spray, çene, bıyık ve ağız çevresindeki akneler için de ideal bir çözümdür. Yüze uygularken hayvanınızın gözlerini koruyun.
PYOclean® Spray | ELK Diagnostic
PYOclean® Spray'in etkisi veteriner hekim gözetiminde yürütülen bir klinik çalışmada kanıtlanmıştır.

Klinik belirtilerde iyileşme *:
10 gün sonra % 53
21 gün sonra % 62

Veteriner hekim ve evcil hayvan sahiplerinin memnuniyet oranı *: % 92
* Çalışma, lokal piyoderma veya Malassezia dermatiti belirtileri olan 42 köpek üzerinde gerçekleştirildi. PYOclean® Spray 3 haftalık bir süre boyunca tek başına günde iki kez uygulandı.
PYOclean® Spray | ELK Diagnostic

TAVSİYELER