K-LASER CUBE Veteriner Terapi Lazer Cihazı

K-LASER CUBE Vet, çok çeşitli hayvan türlerini ve spesifik patolojileri tedavi edebilen dünyadaki en güçlü ve kompakt lazerdir.

Güçlü yazılımı ile K-Laser CUBE Vet dinamik terapilerini yöneterek her tür hasta için tedavi edebileceği eş zamanlı protokoller üretir.

Çeşitli aksesuarlarla donatılmış etkili, güçlü ve hızlı bir lazer olan CUBE Vet, uygulanabilirliği ve hafifliği ile de her klinisyenin her koşulda, hatta dış mekanlarda bile kolayca kullanabileceği bir üründür.

K-Laser CUBE Vet, teknolojisinin kalitesi ile lazer kaynağının aşınmasına ve yırtılmasını engelleyerek yüksek güvenilirliği sayesinde 5 yıl garanti sağlar.

Ayrıca, K-Laser CUBE Vet teknolojisi, Wi-Fi bağlantısı sayesinde her zaman güncellenir. Bu nedenle K-Laser CUBE Vet, rakiplerinden eşsiz lazer teknolojisi ile ayrılır.

K-LASER CUBE 4 VET 2.0
20W-ISP – 15W-CW
4 Dalgaboyu
K-LASER CUBE 4 VET 2.0 | K-Laser | ELK Diagnostic
K-LASER CUBE PERFORMANCE 2.0
25W-ISP – 18W-CW
4 Dalgaboyu
K-LASER CUBE PERFORMANCE 2.0 | K-Laser | ELK Diagnostic
K-LASER CUBE PERFORMANCE 30
30W-ISP – 25W-CW
1-20,000 Hz Frekans
4 Dalgaboyu
K-LASER CUBE PERFORMANCE 30 | K-Laser | ELK Diagnostic

Tüm hayvan türleri için K-Laser Cube VET ile tedavi edilebilen kronik patolojiler

Kullanım Alanları

Ödem ve Konjesyon
Travma sonrası oluşan yumuşak doku hasarlarının ve enfekte olmuş yaraların rejenerasyonu ve iyileşmesi
Diş ameliyatı
Tendonlar
Yumuşak ülserlerin neden olduğu granülomların iyileşmesi
İmplantoloji
Kas Gerginlikleri
Perianal torbaların taşıdığı enfeksiyonların tedavisi
Periodontoloji
Tendinitis
Cerrahi müdahaleler sonrası oluşan yaraların ve kemik kırıklarının iyileşmesi
Endodonti
Sesamoditis
Hem normal ağrı hem de kronik kas-iskelet sistemi ağrıları tedavisi
Restoratif diş hekimliği
Ligamentlerde burkulma
Odonto-stomatolojik yaralanmalar ve patolojiler için tedavi
Diş hijyeni
Onikomikoz tedavisi
Komplike kulak enfeksiyonları tedavisi
Diş lazer tedavisi
Rehabilitasyon
 
 

DALGA BOYLARI

660nm | K-Laser | ELK Diagnostic

660nm

800nm | K-Laser | ELK Diagnostic

800nm

905nm | K-Laser | ELK Diagnostic

905nm

970nm | K-Laser | ELK Diagnostic

970nm

Cube 4 vücudun doğal ışık emme komplekslerini optimal olarak hedefleyen 4 bağımsız diyot ile dünyada ilk patent almış lazer terapi cihazıdır.

660nm Melanin : bu seviye dalga boyunu derimizdeki melanin emer. Işık bakteri oluşumunu engeller ve hücre büyümesini sağlar. Böylece yara dokusunun regüle olmasında ve yara iyileşmelerinde lazer mükemmel sonuçlar verir.

800nm Cytokram-oksidaz : Solunum zincirinin son halkası olan c-oxidaz hücrenin moleküler oksijeninin etkili bir şekilde ATP’ye çevrilmesini sağlar. Bu enzimin ışığı en yüksek emilim noktası 800nm’dir. Sürekli geri ileri devirleri ile ATP oluşur.Photon emilimi bu devirleri hızlandıracak ve otomatikman hücresel ATP üretimi artacaktır.

905nm Hemoglobin : Oksijen kan akışında farklı seviyelerde açığa çıkar. Ne kadar hızlı açığa çıkarsa o kadar çabuk hücrelere gider ki bu da doğal iyileşme sürecini yaratır.en yüksek hemoglobin emilimi bu dalga ne kadar çok emilim olursa o kadar oksijen hücrelere gidiyor

970nm Su : Kan oksijeni taşıyan ve atıkları yok eden birincil taşıma sistemidir. Kanımızdaki su 970nm de en etkili şekilde fotonu emer ve tüm enerji ısıya dönüşür. Hücresel seviyede oluşan bölgesel hot spot, sıcsk noktalar lokal miro sirkülasyonu harekete geçirir ve hücrelere daha çok oksijen getirir.

K-Laser | ELK Diagnostic

Sonuçlar

1. Hızlandırılmış doku onarımı ve hücre büyümesi (derin dokulara penetre olarak hücre beslenmesini ve büyümesini sağlar)

2. Hızlı yara iyileşmesi : Lazer ışığı hasarlı dokuda fibroblast gelişimi sağlayarak eski hücrenin yenilenmesinde ve yeni hücrenin üretimi için gerekli olan collageni yaratır.

3. Fibrotik doku formasyonunu azaltır : Kesik, yara, yanık veya ameliyattan dolayı zarar görmüş fibrotik doku formsyonu azaltır. Bu doku formasyonu kronik ağrının sebeblerinden biridir.

4. Ani-inflamasyon : Lazer ışığı antiedemik etki yaratarak vazolidasyonu sağlar ve direnaj sistemini aktif hale getirir. İnflamasyon kaynaklı ödemler azalır.

5. Analgesik etki (ağrı azalması) : Lazer tedavisinin ağrının beyine iletilmesini engelleyen ve inir hassasiyetini azaltana sinir hücrelerinin üzerinde yararlı etkisi vardır. Daha az inflamasyonun olduğu yerde daha az acı ve ödem vardır.

6. Vasküler aktiviteyi geliştirir : Geçici vazodilatasyon sağlayarak , kan damarlarının çapında artış sağlar. Daha çokkan akışı daha az acı ve daha hızlı iyileşmeye eşdeğerdir.

7. Metabolik aktiviteyi arttırır : Terapi spesifik enzimlerde daha yüksek çıktı sağlayarak daha çok oksijenin ve kan hücrelerine yemek partiküllerinin yüklenmesine olanak verir. Böylece hasarlı hücreler onarılır ve rejenerasyon hızlanır.

8. Sinir fonksiyonlarını geliştirir : Zarar görmüş dokularıdaki sinir fonksiyonlarının yavaş iyileşmesi uyuşmaya ve uzuvlarda bozulmaya sebep olur. Lazer ışığı sinir fonksiyonlarının tekrar bağlanma prosesini ve duyların potansiyel aksiyonlarını hızlandırarak kas aksiyonlarını optimize edecektir.

9. Immunoregülasyon : Photonlar moleküler enzimler tarafından emilecektir. Bu enzimler ATP oluşumunun başlamasını sağlayacak ve uzun süreli ağrı kesici etkisi ortays çıkacaktır.

10. Tetik ve akupunktur noktalar : Terapi kas tetik noktaları ile akupunktur noktalarını stimüle ederek musculoskeletal rahatlamayı da sağlayacaktır.

Dört Bacaklı Arkadaşlarımız için Rehabilitasyon ve Fizyoterapi

K-Laser | ELK Diagnostic